DIEDZĒŠANA PAGARINA AUGŠANAS SEZONU

DIEDZĒŠANA PAGARINA AUGŠANAS SEZONU

Februārī-martā ir laiks sēt augus, kuriem nepieciešams garš veģetācijas periods, piemēram, asos piparus, papriku un tomātus. Ātraudzīgu augu sēju atstāj maija sākumam, lai stādi neizstīdzētu. Stādu audzēšana ir labs veids, kā paātrināt ražas ieguvi.

DIEDZĒŠANA PAGARINA AUGŠANAS SEZONU

Februārī-martā ir laiks sēt augus, kuriem nepieciešams garš veģetācijas periods, piemēram, asos piparus, papriku un tomātus. Ātraudzīgu augu sēju atstāj maija sākumam, lai stādi neizstīdzētu. Stādu audzēšana ir labs veids, kā paātrināt ražas ieguvi.

Mūsu vasara ir pārāk īsa, un ne visi pie mums audzējamie dārzeņi pagūst dot ražu vai  uzziedēt pirms salnām, ja sēklas netiek diedzētas istabā. Diedzēšanai ir labi piemērota gaiša palodze.

Sēklu diedzēšana sākas ar sēklu sēšanu.

Sēklu sēšanai  ir lieliski piemērota Biolan Augsne sēšanai un piķēšanai. Šai augsnei ir pievienotas vērtīgas vielas, kas aizsargā stādu saknes un uzlabo to augšanu.

Sēklu diedzēšanai izmantojamā augsne pirms sējas būtu jāsamitrina; piemērots ūdens daudzums ir apmēram 1 dl ūdens / 1 l augsnes. Pirms sējas augsnes virsma tiek izlīdzināta. Iepriekš samitrinātas augsnes gadījumā pietiks ar apsmidzināšanu pēc sējas, tas garantē, ka sēklas nepārvietojas kopā ar laistīšanas ūdeni. Sēklas tiek pārklātas ar sēklas biezuma augsnes vai smilšu slāni, un uz sēklām vai audzēšanas trauka novieto stikla plāksni vai caurspīdīgu plastmasas plēvi, lai pasargātu  no izžūšanas. Ļoti mazas sēklas vispār netiek apsegtas. Uz augsnes var atstāt, piem.

  • Balzamīne
  • Begonija
  • Mārpuķīte
  • Heliotropi
  • Lauvmutīte

 

  • Lobēlija
  • Petūnija
  • Sarkanā uzpirkstīte
  • Spilgtā salvija
  • Puķu tabaka

 

Kuvagalleria1

Diedzēšanu atvieglo Biolan Sfagnu sūnu tabletes.

Ja uzskati, ka esi dāsns laistītājs, sēšanai izvēlies vienkārši izmantojamās Biolan Sfagnu sūnu tabletes. Sfagnu sūnu tabletes spēj saglabāt ūdeni, bet vienlaikus saglabā arī saknēm nepieciešamo gaisīgumu.

Visizplatītākā problēma stādu augšanas fāzē ir auga sakņu noslāpšana pārlaistīšanas rezultātā. Sfagnu sūnu tabletes saglabā gaisīgu struktūru arī tad, kad ir slapjas. Augšanas substrātam uz sūnu bāzes neveidojas pelējums, kas ir priekšrocība audzējot stādus.

Lasi vairāk par audzēšanu sūnu tabletēs

Pēc izdīgšanas kontrolē, lai temperatūra zem stikla vai plastmasas, kas novietots uz trauka, nepaceltos pārāk augstu. Pārsegu noņem saulainās dienās vai vismaz nodrošina ventilāciju. Biolan Mini Siltumnīcas vāku var pagriezt vēdināšanas stāvoklī, kad sēklas ir izdīgušas.

Jokaiseen sammalnappiin istutetaan yksi siemen ja kastellaan sitten.

Katrā sūnu tabletē iesēj vienu sēklu un pēc tam miglo.

Stādu pārstādīšana podā.

Traukā izklaidus sētus stādus pārstāda atsevišķā podā, kad tiem ir izveidojušās pirmās lapas. Šajā fāzē kā augsnes substrātu izmanto Biolan Augsni sēšanai un piķēšanai.

Sfagnu sūnu tabletēs vai mazos podos sētus stādus, turpinoties stāda augšanai, pārstāda lielākos podos.

Gurķu, ķirbju un kukurūzas sēšana.

Gurķu, ķirbju un saldās kukurūzas dēstu augšanas periods ir tikai 3-4 nedēļas, tādēļ ārā stādāmo stādu diedzēšanu vēlams uzsākt tikai maija sākumā. Visu šo dārzeņu sēklas ir pietiekami lielas, lai tās sētu atsevišķos podos. Sēj tāpat kā izklaidus sējas gadījumā, bet pārsvarā stādi var augt vienā un tajā pašā sējas podā visu dēstu augšanas periodu.

Iepriekš kultivētu šķirņu sējas laiki

Kuvagalleria3

Sēklu diedzēšana paātrina ražas ieguvi

Mēslošana stādu augšanas laikā.

Dažas nedēļas pēc stādīšanas, kad stādi ir iesakņojušies, ir laiks sākt tos mēslot. Dēsta apakšējo lapu dzeltenums ir skaidra norāde, ka nepieciešama papildu mēslošana. Mēslot var vai nu ar mēslojumu, kas samaisīts ar laistīšanas ūdeni, vai poda augsnei pievienot granulēto mēslojumu.

Biolan Šķidro mēslošanas līdzekli vai Biolan Jūras aļģu ekstraktu laistīšanas ūdenim pievieno katrā laistīšanas reizē.

Papildus mēslošanai ir piemēroti lēnām šķīstoši (organiski) mēslojumi, piemēram, Biolan Vistu mēslu granulas vai Biolan Dabīgais mēslojums. Mēslojumu podā var ievietot jau stādīšanas laikā.

Stāda audzēšanas poda malā līdz apakšai tiek izveidots caurums, kurā ievieto mēslojuma granulas. Ir svarīgi , lai mēslojums nesajauktos ar augsni.

Precīzus mēslošanas norādījumus izlasi uz iepakojuma.

Uz mēslojuma uzklāj augsnes slāni, lai tas nepievilinātu kukaiņus. No  mēslojuma  uzturvielas  izdalās  visu stāda augšanas laiku un stāda laistīšanai pietiek tikai ar ūdeni.

 

Kuvagalleria2