SĒKLU DIEDZĒŠANA SFAGNU SŪNU TABLETĒS IR VIENKĀRŠA

SĒKLU DIEDZĒŠANA SFAGNU SŪNU TABLETĒS IR VIENKĀRŠA

Sēklu diedzēšana paātrina augu veģetāciju, ziedēšanu un ražas novākšanu. Daudzi augi mūsu īsās vasaras laikā nepagūtu sniegt ražu, ja netiktu diedzēti.

SĒKLU DIEDZĒŠANA SFAGNU SŪNU TABLETĒS IR VIENKĀRŠA

Sēklu diedzēšana paātrina augu veģetāciju, ziedēšanu un ražas novākšanu. Daudzi augi mūsu īsās vasaras laikā nepagūtu sniegt ražu, ja netiktu diedzēti.

Gaiša palodze ir labi piemērota dēstu audzēšanas vieta. Augi, kam nepieciešams garš diedzēšanas periods, tiek sēti februārī un martā. To vidū ir, piemēram, paprika, tomāti un vijolītes. Ātraudzīgu dārzeņu, piemēram, gurķu, kukurūzu un cukini sēšana tiek atstāta maija sākumam, lai stādi neizstīdzētu.

Apskati dažādu augu sējas grafiku  

Sēklu sēšana Sfagnu sūnu tabletē.

Visvienkāršākais veids sēklu diedzēšanai un stādu audzēšanai ir Biolan Sfagnu sūnu tabletes. Sfagnu sūnu tabletes absorbē daudz ūdens, bet paliek gaisīgas. Samitrinātajā tabletē sēkla paliek mitra un dīgst vienmērīgi.

Ja Biolan Sfagnu sūnu tabletes izmanto kopā ar Biolan Mini Siltumnīcu, augšanas apstākļi ir vēl vienmērīgāki. Zem mini siltumnīcas caurspīdīgā vāka saglabājas konstants mitruma līmenis un ikdienas laistīšana nav nepieciešama.

Uz sfagnu sūnas tabletes virsmas var sēt vairākas mazas sēklas. Piemēram, baziliku un lobēliju var audzēt mazos pušķīšos, kur kopā aug vairāki stādi.

Atsevišķi sēj tomātu, papriku, čili, gurķi un kukurūzu. Sfagnu sūnu tabletē šīs sēklas var augt līdz ievietošanai podā un nav nepieciešama sakņu sistēmai traumējoša pārstādīšana.

Mini siltumnīcas lietošana ir vienkārša (video somu valodā):

Mini siltumnīcu vari izmantot atkal un atkal. Nomazgājiet plastmasas pamatni un ievietojiet jaunas sfagnu sūnu tabletes.

Diedzētu stādu kopšana.

Sfagnu sūnu tablete satur mēslojumu , kas ir pietiekams uzturvielu daudzums 3-4 augšanas nedēļām. Pēc tam pievieno laistīšanas ūdenī iemaisītu Biolan Dabīgo mēslojumu vai kādu citu Biolan organisko mēslojumu.

Kad dēsta saknes ir izaugušas cauri Sfagnu sūnu tabletei un stādiem ir jau vairākas lapas,  laiks tos stādīt podā. Piepildi podu ar, piemēram, Biolan Melnzemi telpaugiem. Poda vidū izveido bedrīti un iestādi dēstutur. Sablīvējiet augšanas substrātu ap dēstu, viegli uzspiežot.

Mēslošana stāda augšanas laikā.

Pārstādot dēstus var veikt papildus mēslošanu ar lēni šķīstošiem mēslojumiem, piemēram,

Biolan Vistu mēslu granulām vai ar jūras aļģēm bagātināto Biolan Dabīgo mēslojumu.

Stāda audzēšanas poda malā līdz apakšai tiek izveidots caurums, kurā ievieto mēslojuma granulas. Precīzus mēslošanas norādījumus izlasi uz mēslojuma iepakojuma. Uz mēslojuma uzklāj plānu augsnes slāni, lai tas nepievilinātu kukaiņus. No  mēslojuma  uzturvielas  izdalās  visu stāda augšanas laiku un stāda laistīšanai pietiek tikai ar ūdeni.

Ja pārstādot papildu mēslojums netiek pievienots, laistīšanas ūdenī ir jāpievieno, piemēram, Biolan Šķidrais mēslošanas līdzeklis.

SVARĪGI: Dēstu apakšējo lapu dzeltenums ir skaidra norāde, ka nepieciešama papildu mēslošana.