Biolan Oy – ilgtspējīgas attīstības dzīvesveids

Biolan Oy ir somu ģimenes uzņēmums, kas izstrādā, ražo un izplata produktus, kuru izmantošana samazina cilvēku ikdienas dzīves radīto vides noslogojumu.

Ilgtspējīga attīstība uzņēmumā Biolan ir dzīvesveids: veidojot savus produktus atbilstoši ilgtspējīgas attīstības principiem un atbalstot otrreizēju izejvielu izmantošanu, esam centušies plānot un izgatavot ekoloģiskam dzīvesveidam piemērotus produktus un risinājumus jau vairāk nekā 40 gadu. Mūsu dārza, istabas augu un ekoloģiskā dzīvesveida produkti ir augstas kvalitātes, un, tos izgatavojot, ir ievēroti dabas saudzēšanas un ilgtspējības principi.

Darbs starptautiskā līmenī ir viens no svarīgākajiem Biolan uzņēmējdarbības komponentiem: mūsu rūpnīcas atrodas Somijā, Igaunijā un Ķīnā. Turklāt piedalāmies arī dažādos attīstības projektos visā pasaulē.

Biolan Group

Biolan grupā ir ap (2021): 182
Biolan grupas apgrozījums ir aptuveni (2021): 52 M€

 

Biolan Ekoasuminen Oy

Biolan Ekoasuminen koncentrējas uz ekoloģisko mājokļu risinājumu izstrādi, mārketingu un pārdošanu Somijā.
Novarbo Oy

Kopš 1.8.2010. šis uzņēmums nodarbojas ar siltumnīcām paredzētās Novarbo sistēmas un profesionālajai lauksaimniecībai paredzēto produktu mārketingu un izstrādi.

Lasiet vairāk novarbo.fi
Favorit Tuote Oy

Favorit Tuote montāžas ražotne, kas ražo Biolan kompostētājus, sausās tualetes un notekūdeņu attīrīšanas sistēmas.

Lasiet vairāk favorit-tuote.fi
Biolan Baltic OÜ
Filiāle Igaunijā, kas ražo kūdras produktus. Aptuveni 50 procentu tās saražotās produkcijas eksportē uz dažādām pasaules valstīm.
 
Biolan Suzhou Co. Ltd
Ražošanas uzņēmums Ķīnā.

Biolan Oy

Nodibināta 1974. gadā, kā daļa no H. Kariniemi Ky
Biolan Oy ir ap 76 darbiniekiem (2021)
Biolan Oy apgrozījums ir (2021): 32 M€

Vērtības

Biolan visā savā darbībā balstās uz paliekošām vērtībām un ekoloģijas principiem. Produktu izstrāde ir nepārtraukts process, un kvalitātes pārbaudes notiek sistemātiski.

 

"Domājot par mūsu personāla labklājību un gudri izmantojot mūsu īpašās zināšanas un prasmi, mēs sekmīgi izstrādājam, ražojam un koncentrējoties uz klientu vajadzībām, tirdzniecībā ienesīgus augstas kvalitātes izstrādājumus augsnes apstrādei un vides uzlabošanai, kas samazina apkārtējās vides noslogojumu, ko izraisa cilvēce."

 

Ražošana un produkti

Ražojumi paredzēti mājas patēriņam, ražoti galvenokārt ražošanas iekārtās Eurā. Daži no šiem izstrādājumiem vidi aizsargājošu izstrādājumu diapazonā ir nodoti apakšuzņēmējiem no grupas citiem uzņēmumiem. Visi uzņēmuma produkti, kas balstās uz kūtsmēslu tipa neapstrādātiem materiāliem, mēslojumiem un augšanas substrātiem, ražoti savā ražotnē Eurā. Ražotne darbojas trīs maiņās, piecas dienas nedēļā. Produkciju piegādā no ražotnes noliktavas vai caur reģionālām noliktavām tieši mazumtirgotājiem, izmantojot nolīgtas preču pārvadāšanas firmas.

Biolan Baltic OÜ Igaunijas filiāle, ražo kūdras produktus, papildina Biolan eksporta aktivitātes. Viss tās produkcijas apjoms tiek eksportēts uz dažādām pasaules valstīm. Ap 60% no eksportētā apjoma nāk tieši no Igaunijas, kamēr 40% ienāk no Somijas.

 

Produktu piedāvājums

Biolan plašā izvēlē piedāvā augstas kvalitātes produktus. Pašlaik produktu piedāvājumā ir ap 100 dažādu preču nosaukumu. Tagadējais izstrādājumu loks ir sadalīts dažādās izstrādājumu grupās:

  • Organiskie mēslojumi dārzkopībai un profesionālai lauksaimniecībai 
  • Audzēšanas substrāti dārzkopībai  
  • Audzēšanas substrāti profesionālajai dārzkopībai  
  • Organiskās trūdzemes izstrādājumi segtajām platībām.  
  • Organiskās barības vielas un uzlabotāji istabas puķēm.  
  • Kompostētāji un kompostēšanas izstrādājumi.  
  • Sausās tualetes ar piederumiem 
  • Aprīkojums notekūdeņu apstrādei 

 

Produktu pārdošana un mārketings

Papildus vietējam tirgum, Biolan Oy pārdod arī izstrādājumus, ko ražojis pats uzņēmums un to filiāles citās ES valstīs, Vidējos austrumos, Tālajos Austrumos, Dienvidaustrumāzijā, kā arī Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Eksportam ir pieaugoša loma un pēc tagadējiem aprēķiniem tas ir aptuveni 20 % no Biolan Oy apgrozījuma.

Vēsture

Biolan Oy dibinājis Hanness Kariniemi. Viņš jau 20. gadsimta 60. gados iemācīja mūs, somus, ēst vistas gaļu. Kariniemi bija drosmīgs un tālredzīgs cilvēks ar izcilu uzņēmēja intuīciju. Laika gaitā, līdz ar broileru audzēšanas popularitāti, pieauga arī kūtsmēslu kaudzes. Citi to uzskatītu par apgrūtinājumu, bet Hanness Kariniemi atrada šīm mēslu kaudzēm pielietojumu, īstenojot lielisku biznesa ideju.

1974

Tiek dibināts Biolan Oy, un tas kļūst par pirmo uzņēmumu pasaulē, kas ievieš granulēto organisko mēslojumu. Nepieciešamais ražošanas aprīkojums un iekārtas tiek izstrādāti turpat uzņēmumā.

1977

Biolan uzsāk pārdošanu eksportam.

 

1978 

Biolan piedāvā Somijas tirgū pašu pirmo kompostētāju.

 

 

 

 

1984

Biolan pirmoreiz piedalās starptautiskajā zaļajā gadatirgū Ķelnē. Jaunais produkts – pilnībā dabīgie mēslojuma stienīši – piesaistīja lielu uzmanību.

 

1987

Tiek atklāta jaunā mēslojuma, trūdzemes un kūdras ražotne Eurā, tā ir vismodernākā Eiropā.

Asociācija Euran Yrittäjät pieššķir Biolan uzņēmējdarbības balvu.

Euras pašvaldība piešķir Biolan uzņēmējdarbības balvu.

1992

Apvienoto Nāciju konferencē par vidi un attīstību Riodežaneiro, Brazīlijā, tiek publicēti to uzņēmumu nosaukumi, kuri ir uzticīgi ilgtspējīgas attīstības principiem. To vidū ir arī Biolan Oy.

Kompostētāju kvalitātes rādītāju salīdzināšanas testā Biolan kompostētājs 220 bija vienīgais produkts, kam tika piešķirts visatzītākais Nordic Ecolabel ekomarķējums.

Biolan iegulda vienu no lielākajām investīcijām aprīkojumā uzņēmuma vēsturē. Ttiek ierīkota jauna Dārza melnzemes fasēšanas līnija. Tiek arī palielinātas ražošanas platības.

Biolan tiek piešķirta Satakuntas provinces uzņēmējdarbības balva.

1995

Biolan tiek piešķirta nacionālā uzņēmējdarbības balva.

Biolan tiek piešķirta Euras pašvaldības medaļa Pro Eura.

 

 

2001

Dabīgo mēslojumu, substrātu un kompostētāju ražošanu papildina nelielu apjomu notekūdeņu attīrīšanas iekārtas.

 

2004

Biolan Pelēko notekūdeņu filtram tiek piešķirta vietējā INNOSUOMI balva.

 

2008

Biolan izstrādātajai Novarbo sistēmai, kas ļauj ierīkot pilnībā noslēgtu siltumnīcu, tiek piešķirta INNOSUOMI 08 Satakuntas balva.

 

2009

Novarbo sistēma uzvar nacionālā procesa kategorijā Eiropas Vides balvu konkursā.

 

2010

Novarbo sistēma piedalās arī augstākas kategorijas Eiropas mēroga konkursā.

2010

Pabeigta Biolan jaunās ekoloģiskās biroju ēkas – eksperimentālās arhitektūras parauga – celtniecība Eurā. Tā ir unikāla celtne visā pasaulē.