Telpaugu laistīšana un mēslošana

Telpaugu laistīšana un mēslošana

Telpaugu laistīšana un mēslošana

Telpaugu laistīšana un mēslošana

Telpaugu laistīšana un mēslošana

Visiem telpaugiem ir nepieciešams ūdens, bez ūdens tie iet bojā. Dažus augus nepieciešams laistīt bieži, bet citus, it īpaši kaktusus un sukulentus, var laistīt reti - pat reizi vairākos mēnešos, un tie iet bojā, ja tos laista pārāk bieži.

Kāds ūdens piemērots telpaugu laistīšanai?

Visus augus laista ar remdenu ūdeni (istabas temperatūrā). Auksts ūdens var bojāt auga saknes, lapas vai ziedus. Ūdenim vajadzētu būt pēc iespējas mazāk kaļķainam. Var izmantot krāna ūdeni, bet bieži tas ir pārāk ciets un dažiem augiem var kaitēt. Šos augus laista ar vārītu atdzesētu ūdeni vai lietus ūdeni.

Kā laistīt telpaugus?

Norādījumi par laistīšanu parasti ir katram telpaugam atšķirīgi. Augu laista līdz ūdens sāk sūkties pa poda drenāžas caurumu. Pēc piecām minutēm izlej paliktnī sakrājušos ūdeni, jo vairumam augu mirkšana ūdenī nav vēlama. Tomēr daži augi (augi, kam nepieciešams pastāvīgs mitrums) to pacieš, tiem pat poda iegremdēšana ir vēlama. Ir svarīgi, lai ūdens nebūtu ne par daudz, ne par maz. Biežākais telpaugu bojāejas iemesls ir tieši pārlaistīšana.

Telpaugu mēslošana

Lai telpaugi labi augtu, tiem nepieciešama gaisma, ūdens un minerālvielas. Pirktajiem telpaugiem parasti augsnei jau ir pievienots mēslojums. Ar pievienotajām barības vielām augam parasti pietiek aptuveni 4 nedēļas. Kad šis laiks ir pagājis augu nepieciešams mēslot. Telpaugus mēslo tikai aktīvas augšanas periodā, kas parasti ir pavasarī un vasarā ar Biolan Dabīgo šķidro mēslojumu. Mēslojuma devas un lietošanas instrukcija parasti ir atrodama uz mēslojuma iepakojuma. Gada pārējā laikā augus mēslot nav nepieciešams. Auga pārmēslošana ir tik pat nevēlama kā auga nemēslošana. Rudens un ziemas periodā telpaugus apsmidzina ar apstrādātu organisko mēslošanas līdzekli Biolan Jūras aļģu ekstraktu. Tas labvēlīgi iedarbojas uz augiem, palielina augu imunitāti un pretestības spēju, uzlabo puķu un stādu kvalitāti un uzlabo augšanas ātrumu.

Lai izdodas!