Sīpolpuķu mēslošana pavasarī
Sīpolpuķu mēslošana pavasarī
Tiklīdz ir nokusis sniegs un mēs ar nepacietību gaidām uzziedam pirmo ziedu. Visagrāk mūs iepriecina dažādas sīpolpuķes. Lai ziedēšana būtu ilgāka un krāšņāka ieteicams sīpolpuķes mēslot.
Sīpolpuķēm ir īss veģetācijas periods. Šajā īsajā laikā jānodrošina viss attīstībai nepieciešamais mēslojums. Ar kālija nitrāta šķīdumu mēslo tūlīt pēc sniega nokušanas un pirmā lietus. Kālija nitrāts nostiprina visas auga daļas, būtiski nepieciešams zieda kāta izturībai. Pēc desmit dienām atkārtoti mēslo ar kalcija mēslojumu.
Īsi pirms ziedēšanas ieteicams mēslot ar komplekso mēslojumu, kas augam palīdz ilgāk un bagātīgāk ziedēt. Piemērots ir Biolan Pavasara mēslojums, kur slāpekļa, fosfora un kālija attiecība ir 8-4-8. Šis mēslojums ir piemērots ne tikai sīpolpuķu stiprināšanai, bet visam ziedošajam un dekoratīvajam dārzam.
Tulpēm svarīgākais elements ir slāpeklis (N). Pēc ziemas nitrāti no augsnes ir izskalojušies. Tulpēm augot vecākās lapas slāpekļa deficīta dēļ kļūst bālas, dažkārt lapu malas sārtojas. Ja tulpēm slāpekļa bads ir bijis iepriekšējā sezonā, tad veidojas daudz neziedošu sīpolu. Skābās augsnēs jāpievērš uzmanība fosfora (P) daudzumam kompleksajā mēslojumā. Nepietiekams fosfora daudzums augsnē samazina ziedu lielumu un tulpju lapas kļūst zilganas.
Stipri mazāk prasīgas ir narcises. Tomēr to virsmēslošana nebūt nav vienkārša. Jāuzmanās nepārmēslot, jo tas var būt kaitīgāk kā kāda elementa trūkums. Narcises ir mitrumprasīgākas, tāpēc tās labāk aug smagākās augsnēs vai daļēji noēnotā vietā.
Hiacintēm tāpat kā tulpēm pavasarī vissvarīgākais ir slāpeklis. Tomēr nedrīkst aizmirst par kalciju, lai iegūtu stingrus ziedkātus.
Pārējām pavasara sīpolpuķēm minerālmēslus labāk nedot, jo šajā gadījumā pārmēslošana būs kaitīgāka, nekā nepietiekama mēslošana.