RudenĪ daba gatavojas mieram un atpūtai, augu augšana palēninās un apstājas, augi nobriest un gatavojas ziemai, kas vienmēr ir pārbaudījums dabā. Lai pavasarī dārzā būtu skaista zāle, rudenī jāveic daži kopšanas darbi. Sāciet to tūlīt, jo drīzumā būs pirmās nakts salnas.
Jo tuvāk rudenim, jo retāk zāliens ir jāpļauj. Rudenī zālienam ir nepieciešama pienācīga kopšana, lai sagatavotos ziemas periodam: cik vēlu rudenī ir jāpļauj zāliens un kad jāpārtrauc mēslošana pirms ziemas iestāšanās, lai zāliens varētu labi pārziemot un sākt pavasari ar jaunu sparu? Ja zāliens ir pienācīgi sagatavots ziemas sezonai, tad varat būt droši, ka nākamajā pavasarī un vasarā zāliens atkal būs veselīgs un zaļš. Rudens zāliena kopšana ietver aerāciju, gružu savākšanu un mēslošanu.
Viens no svarīgākajiem rudens darbiem zālienā, ir tā tīrīšana. Labākais laiks zāliena aerācijai ir septembris un oktobris. Aerācija ir nepieciešama, lai uzlabotu gaisa, ūdens un mēslojuma piekļuvi zāliena saknēm.
Zāle bez sūnām galvenokārt ir labi aerēts zāliens! Aerāciju ieteicams veikt katru gadu, labākais laiks zāliena aerācijai ir pavasaris vai rudens. Piemērots līdzeklis sūnu noņemšanai ir Biolan Pretsūnu līdzeklis zālienam.
Vispraktiskāk ir izmantot līdzekli, kas apvieno gan nezāļu apkarošanu, gan mēslojumu. Rudenī ieteicams izmantot īpašus mēslošanas līdzekļus, kas satur vairāk kālija un fosfora un mazāk slāpekļa. Fosfors veicina sakņu attīstību, savukārt kālijs padara zāli izturīgāku pret slimībām un palīdz labāk pārziemot. Lietojot mēslojumu, vienmēr ievērojiet norādījumus uz iepakojuma. Rudens mēslošanai izmantojiet Biolan Stādīšanas un rudens mēslojums.
Papildus citām lietām rudens ir labs laiks zāliena kaļķošanai, kaļķis palīdz samazināt pH līmeni augsnē. Pareizs pH līmenis palīdz saknēm labāk absorbēt mēslojumā esošās barības vielas. Rudens mēslošana stiprina auga sakņu sistēmu, tādējādi liekot pamatu ātrai dīgšanai pavasarī.