ISTABAS AUGU KOPŠANA ZIEMAS MĒNEŠOS

ISTABAS AUGU KOPŠANA ZIEMAS MĒNEŠOS

Ziemā augus apgrūtina gaismas trūkums un sauss gaiss. Tumšākajā gada periodā mēslošanu pārtrauc un tās vietā no novembra līdz janvārim piebaro ar Biolan Jūras aļģu ekstraktu. Arī laistīšanu samazina un ļauj augiem atpūsties.

ISTABAS AUGU KOPŠANA ZIEMAS MĒNEŠOS

Ziemā augus apgrūtina gaismas trūkums un sauss gaiss. Tumšākajā gada periodā mēslošanu pārtrauc un tās vietā no novembra līdz janvārim piebaro ar Biolan Jūras aļģu ekstraktu. Arī laistīšanu samazina un ļauj augiem atpūsties.

Samaziniet laistīšanu

Pārlaistīšana ir visbiežāk sastopamā augu kopšanas kļūda ziemas periodā. Pirms laistīšanas pārbauda augsnes mitrumu dažu centimetru dziļumā vai nepieciešamību pēc ūdens nosaka pēc puķpoda svara. Ziemā, vairumā gadījumu, pirms laistīšanas atsākšanas ļauj augsnei izžūt. Daudzi istabas augi cieš no caurvēja, ko rada radiatora sasildītā un no loga nākošā aukstā gaisa cirkulācija.  Ja palodzes ir aukstas un augsne mitra, var tikt traucēta sakņu normāla funkcionēšana un augs var aiziet pat bojā.

Vai augi ir pietiekami apgaismoti?

Katram istabas augam ir savas prasības pēc apgaismojuma, taču ziemā gandrīz visi telpaugi cieš no gaismas trūkuma. Gada vistumšākajā laikā augus vajadzētu pārcelt uz visgaišāko vietu. Lai saņemtu dienas gaismu, atbīda aizkarus un paceļ loga aizsegus uz visu dienu. Augus bez noteiktas vajadzības cenšas negrozīt, jo tie tiecas pret gaismu, lai to maksimāli akumulētu zaļajās lapās. Turklāt gaismas enerģijas uzņemšanas spēju var uzlabot augiem ar spīdīgām lapām, notīrot putekļus un pēc tam nomazgājot ar mitru sūkli vai regulāri apsmidzinot lapotni. Augu apsmidzināšana palīdz samazināt kaitēkļu izplatīšanos.

Augu dzīves apstākļus var uzlabot ar augu lampām. Tiem jānodrošina vismaz 12 stundas ilga papildu gaisma. Vispiemērotākās ir LED spuldzes, dienasgaismas spuldzes un metāla lampas, kas izstaro maz siltuma, bet daudz gaismas. Lampu uzstāda pēc iespējas tuvāk augiem, bet tā, lai netiku sasildītas augu lapas.

Kuvagalleria1

Jūraszāles palielina telpaugu izturību

Zaļo augu mēslošanu pārtrauc gada tumšākajā laikā, kad augi nesaņem pietiekami daudz papildu gaismas. Mēslošanas vietā augus piebaro ar Biolan Jūras aļģu ekstraktu, kas līdzsvaro augu barības vielu uzsūkšanos un palielina to vitalitāti. Jūras aļģu ekstrakta spēka pamatā ir dabīgās aktīvās vielas un mikroelementi, ko satur okeānā sastopamie augi. Jūras aļģu ekstraktu var sajaukt ar laistīšanas vai smidzināšanas ūdeni un izmantot visiem telpaugiem.

Tādus ziemā ziedošus telpaugus kā, piemēram, ciklamenas un Ziemassvētku kaktusus, var mēslot ziedēšanas laikā. To mēslošanai izmanto vai nu laistīšanas ūdenī iejauktu Biolan Barības vielu šķidrumu, vai Biolan Dabīgā mēslojuma stienīšus. Papildus apgaismotos augus turpina mēslot arī ziemā.

Pārāk sauss gaiss ir problēma

Viena no istabas augu lielākajām problēmām ir sauss gaiss. Lielākā daļa mūsu telpaugu nāk no tropiskajiem lietus mežiem ar augstu dabisko mitrumu. Atkarībā no apkures veida mūsu reģionā telpu mitrums ziemā parasti ir 30-40 %,  savukārt augiem ieteicamais mitrums ir 60-80 %. Sausa un silta gaisa ietekmē augu lapu gali nobrūnē un savairojas augu kaitēkļi.

Telpaugus saliek pa grupām, lai nodrošinātu labāku mikroklimatu. Telpu mikroklimatu var uzlabot arī ar gaisa mitrinātāju, bet augu labsajūtu – katru dienu apsmidzinot lapas ar ūdeni.