Nesteidzieties - lielākā kļūda stādu audzēšanā ir pārāk agra sēja.

Nesteidzieties - lielākā kļūda stādu audzēšanā ir pārāk agra sēja.

Biolan Sfagnu sūnu tabletes ir labvēlīga vide sēklu sēšanai.

Nesteidzieties - lielākā kļūda stādu audzēšanā ir pārāk agra sēja.

Biolan Sfagnu sūnu tabletes ir labvēlīga vide sēklu sēšanai.

Nu jau drīz pavasaris klāt un čaklajiem dārzkopjiem zaļie īškīši sak kņudēt.  Tā gribās sēt, tā gribās stādīt un audzēt! Labākais sēšanas laiks daudzām augu sugām ir marts, aprīlis, maijs. Gaismas trūkumā augi ne tikai izstīdz, bet arī lēnāk attīstās. Februārī  iesakām sākt sēt augus ar ilgu veģetāciju, piemēram čilli un  pelargonijas.

Biolan Sfagnu sūnu tabletes ir labvēlīga vide sēklu sēšanai, jo pēc izdīgšanas dēstu ar visu tableti var pārstādīt, netraumējot auga saknes. Sfagnu sūnu tabletes ilgstoši saglabā mitrumu, kā arī nav nepieciešams sēklas pārklāt ar augsni. Nav jāuztraucas par pārmērīgu laistīšanu.

Tiek prognozēts, ka dārzkopības uzplaukums, kas kļuva intensīvāks pagājušajā gadā, turpināsies arī šogad. Daudzi dārznieki jau domā, ko stādīt. Lielākā daļa augu dīgst pārsteidzoši ātri. Pareizi iesētos un izaudzētos stādus var stādīt tieši ārā vai uz balkona.

Iesējot sēklas pārāk agri, pastāv liels risks, ka augi izaugs, bet stādīt nevar, jo ārā ir parāk auksts, stādi pāraug vai izstīdzē.

Tomātiem un daudzām puķēm labākais sēšanas laiks ir marts. Atkarībā no augu sugas, dārzeņu sēšanas laiks galvenokārt iedalās laika posmā no aprīļa līdz maijam. Informāciju par augu sēšanas laiku skatiet uz sēklu iepakojuma. Visilgākais dīgšanas laiks ir čilli pipariem un pelargonijām. Tos var sēt jau februārī. Augu laicīga sēšana paātrina ziedēšanu un palielina ražu.

Tomēr, ja vēlaties iesēt augus un audzēt uz palodzes, šim nolūkam piemērota ir Biolan Mini siltumnīca. Mini siltumnīca var audzēt dažādus garšaugus, piemēram, baziliku, kura dzinumi ātri aug un tos var izmantot salātos vai uz sviestmaizes. Diedzē sēklas veselīgiem pavasara zaļumiem! 

Sēšanas laiki:

  • Februāra vidū: čilli, paprika, pelargonija.
  • Marta vidū: tomāti, lavanda, petūnija
  • Aprīļa vidū: baziliks, kāposti, godēcija
  • Maija vidū: saldā kukurūza, lauka gurķi, cukīni

Biolan sfagnu sūnu tabletes nevar nejauši pārlaistīt.

Biolan Sfagnu sūnu tabletes ir piemērota vide dēstu audzēšanai. Sfagnu sūnu tabletes ieliek Biolan Mini siltumnīcā iedobumos, kurā ir vieta 12 tabletēm. Sfagnu sūnas spēj piesaistīt ūdeni. Tas atvieglo īpaši mazu sēklu dīgšanu.

Ielej ūdeni starp tabletēm, bet ne uz uzbriedušām tabletēm. Pēc dažam minūtēm tabletes vietā būs izveidojies kūdras „podiņš“, kurā var iedēstīt 1-2 sēklas. Laista 1-2 reizes nedēļā, pēc vajadzības. Tā kā Sfagnu sūnas substrāts ir gaisīgs (nav sablīvēts), bet labi saglabā mitrumu, augšanas vide ir bagāta ar skābekli un nepelē. Palodze ir laba vieta stādu audzēšanai, jo uz tām ir pietiekami daudz gaismas.

Lai sēklas ātrāk sāktu dīgt, svaigo sējumu var novietot uz apsildāmās grīdas, ja ir tāda iespēja. Siltums paātrina augu dīgšanu. Mitruma saglabāšanai uzliek Biolan Mini siltumnīcai vāciņu

Sfagnu sūnu tabletēs esošo barības vielu krājuma pietiek vismaz uz 2 nedēļām. Papildu mēslošanu sākt pēc 2 nedēļām. Sfagnu sūnu tablešu mēslošanai piemēroti šķidrie mēslošanas līdzekļi, lietojot kopā ar laistīšanas ūdeni.

Amazon piegādā sūnu tabletes eiropā privātmāju īpašniekiem un dārzkopjiem.

Biolan Mini Siltumnīca un Sfagnu sūnu tabletes tika laistas pārdošanā Amazon interneta veikalā tūlīt pēc to ienākšanas tirgū. Starptautiski liels pieprasījums ir pēc produktiem, kas atvieglo stādu audzēšanu mājās. Līdz ar to starptautiskie zīmoli Mini Greenhouse un Moss Pellets ir arī uz šo produktu iepakojuma.

Sfagnu sūnu tabletes ir pieprasīta prece arī Savienoto Valstu interneta tirdzniecības kompānijā „Amazon“. Visbiežāk tās pasūta Vācijā, arī Francijā, Nīderlandē un Itālijā, kur dārzkopji priecājas par jauno stādu audzēšanas risinājumu.  

Biolan Sfagnu sūnu tabletes un Biolan Mini siltumnīcu var iegādāties labi aprīkotos dārzkopības un universālos veikalos un arī mūsu e-veikalā:

Mini siltumnīca+Sfagnu sūnu tabletes (2x12)

Sfagnu sūnu tabletes (4x12)

 

Papildus informācija: 

Biolan padomniece dārzkopības nozarē Baltijā: Inese Käspri, tālr.: +372 5566 4936, Inese.Kaspri@biolan.com