Kā sekmīgi audzēt zālienu

Kā sekmīgi audzēt zālienu

Kā sekmīgi audzēt zālienu

Ja gribat skaistu zālienu, par to jārūpējas. Zāliens jutīsies labi, ja to regulāri pļausiet, mēslosiet un kaļķosiet.

Mēslojiet pavasarī

Pavasarī pēc sniega nokušanas vispirms ļaujiet zālienam izžūt, kamēr pa to var normāli staigāt. Tad zāliens jāuzirdina. Uzirdinātā zālienā iekaisa mēslojuma granulas. Ilgstošas iedarbības Biolan Mēslojums zālienam satur pietiekami barības vielu visai vasarai, ja vien nopļauto zāli atstāsiet turpat. Ja zālienu pļaujat reti un nopļauto zāli aizvācat, tad dodiet papildmēslojumu jūlijā.

Ja zālienu pārņēmušas sūnas, tas jāmēslo ar Biolan Pretsūnu līdzekli zālienam. Pretsūnu līdzeklis zālienam ir mēslojums, kas kaltē sūnas un stimulē graudzāļu augšanu.

Pļaujiet regulāri

Pļaujiet zālienu vismaz reizi nedēļā. Jo biežāk zālienu pļauj, jo kuplāks tas aug. Parasti pļauj vienu trešdaļu no zāliena augstuma. Normāls zāliena augstums ir 4-5cm. Karstā laikā ieteicams pļaut lielākā augstumā, lai zāliens neizkalstu.

Kaļķošana

Graudzāles mīl kaļķainu augsni, tāpēc zāliens jākaļķo ik pēc pāris gadiem ar Biolan Dārza kaļķi, 10-30 kg/100 m². Biolan Mēslojums zālienam satur kaļķi tik daudz, lai būtu ērti veikt uzturēšanas mēslošanu un atsevišķi kaļķot nebūtu nepieciešams.

Produkti:

Biolan Mēslojums zālienam satur daudz ilgas iedarbības barības vielu un kaļķi, kas bremzē sūnu augšanu.

Biolan Pretsūnu līdzeklis zālienam ir granulveida organiski minerāls mēslojums, kas padara augšanas apstākļus sūnām nepiemērotus, un tās izkalst.

Biolan Dārza kaļķis ir ātras iedarbības kaļķis, ko var izmantot visam dārzam, tā izmantošana ir vienkārša un tīra.